img

Tatuaże i ich znaczenie


Tatuaże kwiaty i ich znaczenie. Mówi się, że należy zwracać uwagę na kwiaty, które kupujemy do bukietu, aby nie obrazić obdarowanego. Jeszcze większe znaczenie ma symbolika kwiatów, gdy decydujesz się ozdobić nim swoje ciało na stałe. Mowa kwiatów jest powszechnie znana, lecz dotyczy to najbardziej popularnych roślin.

Często do tatuażu wybieramy kwiaty oryginalne i takie, które nam się po prostu podobają. Wybierając wzór na ciele, chcemy, aby odzwierciedlał nasz charakter, mówił o nas. Warto wtedy sięgnąć do symboliki, tym bardziej, jeśli ma być to kwiat. Zacznijmy od samych roślin, chociaż kolor czasami zmienia ich znaczenie.

Goździk to podziw, połączony z jakimś symbolem, stanowi idealne wyrażenie naszych uczuć wobec wybranej osoby, wydarzenia czy nawet całego świata. Biel tego kwiatu oznacza niewinność i słodycz, jeśli chcesz to właśnie powiedzieć o sobie. Bratek to piękno. Jest to kwiat dla kobiet, które są świadome swojej urody.

Fioletowy kwiat mówi o tym, że potrafisz mącić myśli facetów, zajmujesz ich całą uwagę, gdy jesteś w pobliżu. Jeśli potrafisz być zazdrosna i ta cecha dominuje Cię na tyle, że chcesz ją wyrazić – wybierz tatuaż bratka w kolorze żółtym. Jesteś nieśmiała i to Cię dominuje? Ozdób swoje ciało tatuażem, który przedstawia chaber.

Jeśli z kolei mówią o Tobie femme fatale, bo jesteś okrutna i zazdrosna – idealny kwiat dla Ciebie to nagietek. Słonecznik mówi, że jesteś fałszywa i zarozumiała – nie jest to zatem idealny wybór na tatuaż. Gnębi Cię niespełniona miłość i chcesz to wyrazić – tulipan będzie mówić za Ciebie. Możesz się wyrazić również kolorem.